Північна Македонія до кінця року стане членом НАТО - Помпео

<p>Держсекретар США Майк Помпео 4 жовтня відвідав Північну Македонію Об этом сообщает <a href=studic.in.ua со ссылкой на СМИ.

— Північна Македонія до кінця року стане членом НАТО — Помпео">

Держсекретар США Майк Помпео 4 жовтня відвідав Північну Македонію

Помпео висловив упевненість, що американські законодавці ратифікують вступ балканської країни до оборонного Альянсу в найближчі місяці


Державний секретар США Майк Помпео очікує, що Північна Македонія стане 30-м членом НАТО до кінця року.


Про це керівник американського зовнішньополітичного відомства заявив 4 жовтня в місті Охрид, де зустрівся з прем’єрміністром Північної Македонії Зораном Заєвим.


Помпео висловив упевненість, що американські законодавці ратифікують вступ балканської країни до оборонного Альянсу в найближчі місяці.


«Я переконаний, що Північна Македонія буде сильним союзником по НАТО, і я впевнений, що Сенат США цієї осені схвалить протокол про членство, і ми офіційно вітатимемо вас в Альянсі», – наголосив Помпео після зустрічі із Заєвим.


Заєв заявив, що найближчими днями очікує «добрих новин від Брюсселя» для країни, яка поклала в основу свого зовнішньополітичного курсу вступ до Європейського союзу та НАТО.


«Членство в НАТО означає досягнення історичної мети. Це велика користь для нашої країни та для всього регіону», – сказав Заєв.


Шлях Північної Македонії до членства в обох організаціях став відкритим після того, як Скоп’є домовилося з Грецією щодо офіційної назви країни, яка свого часу входила до складу Югославії. Афіни заперечували проти назви «Македонія», оскільки вважали, що це є претензією на однойменний грецький регіон.


Раніше повідомлялося, що Європейський союз розпочинає офіційні переговори про приєднання Албанії та Північної Македонії.


Джерело статті: “http://glavcom.ua/world/observe/pivnichna-makedoniya-do-kincya-roku-stane-chlenom-nato-pompeo-630286.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя